2012-01-27

Zimowisko 14-16.01.2012 - Relacja

Uwaga, niedługo na stronie pojawi się kompilacja filmów z zimowiska.

     14 stycznia o godzinie 10:00 rozpoczęło się zimowisko 9 GWa. Rozpakowanie, a raczej umieszczenie plecaków w szkole i w wehikule Akeli zajęło kilka minut. Ze względu na lokalną uroczystość odbywającą się w szkole w Regutach - bal noworoczny "choinka", przedpołudniowe zajęcia odbyły się w pobliskim lesie. Wspólnie zagraliśmy w grę "Mięsożerców i roślinożerców", której celem było zdobycie jaja z bazy przeciwnika. Gra zakończyła się remisem, dzięki sprinterom obu drużyn.
     Początek zimowiska kosztował wilczki wiele energii, gdyż posiłki drugie śniadanie i obiad zostały zjedzone szybko. Po błogim LB 9 GWa, rozegrała mały mecz piłki nożnej. Śnieg i warunki pogodowe były z pewnością ciekawą modyfikacją dla standardowego footbolu. Pozostałą część dnia wypełnił czas na zakwaterowanie, zapoznanie się z regulaminem, czas na zaliczanie oraz Skała Narady. Wieczorem, po Czasie Nowej Gwary, czyli wspólnym śpiewaniu miało miejsce świeczysko - quiz filmowy, w trakcie którego wilczki musiały odgadnąć jaki fragment filmu przedstawia dana szóstka.
     W niedzielę na wilczków czekały nie lada atrakcje. Dzień rozpoczął się od wspólnego śniadania oraz popisu żonglerskiego Manga. Następnie cała Gromadą uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. W pamięci zachowamy szczególnie ciepłe powitanie przez proboszcza. Część wilczków, miała okazję poszaleć na miejscowym Skate Park'u.
     Po Eucharystii udaliśmy się do miejscowej remizy. Zainteresowanie wzbudzały stroje strażaka, syrena, hełmy strażackie, aparatura używana do oddychania. Prawdziwą euforię wywołała, jednak przejażdżka wozem strażackim po okolicznej wsi.
     Obiad, LB i Skała Narady minęły momentalnie. Po wprowadzeniu w klimat Wielkiej Gry, której tematem była historia Shere Khana wilczki wyruszyły do pobliskiego lasu, by powstrzymać kuternogę i jego współbratymców przed złamaniem najstarszego prawa dżungli. Aby tego dokonać zgodnie z zasadą "poznaj swego przeciwnika" musiały zdobyć informację od zwierząt dżungli o tygrysie i jego pochodzeniu. Podjęły rękawicę we wspinaczce linowej, grze w zbijaka, walce z Bandar-logami, rozpaleniu ogniska i grze w Jungle Speed (absolutny hit wyjazdu!).

Brak komentarzy: