2012-01-26

Zimowisko 14-16.01.2012 - Relacja część 2

     Ostatecznie doszło do bitwy z braćmi tygrysa. Pomimo zasadzki w jaką wpadły wilczki, udało im się szybko rozprawić z przeciwnikami - Shere Khan, jednak uciekł. Czas Nowej Gwary rozpoczął świeczysko w trakcie którego, wilczki przedstawiały epizody z życia tygrysa, zaznajamiając się z jego postacią.
     W poniedziałek na boisku szkolnym doszło do bitwy na śnieżki. Wilczki najpierw musiały zgromadzić odpowiednie zasoby. Rozpoczęło się więc przeczesywanie okolicy w celu pozyskania śniegu. Dwie drużyny przeszukiwały okolice zdobywając śnieg z boiska do piłki nożnej, boiska do kosza oraz okolicznego skwerku i lasku. Podobnie sytuacja wyglądała z materiałami do budowy baz. Zostały użyte zdobyczne dykty, fragmenty rynny, ławki, taczka, plandeka, kartony, kosz na piłki - czyli to co można było zdobyć.
     Po przygotowaniu amunicji i ustaleniu zasad - wzajemnych ataków na forty, nastąpiła najbardziej wyczekiwana część, czyli bitwa na śnieżki. Polecam obejrzenie w szczególności drugiej części kompilacji filmów, który przedstawia zmagania. Zabawa zakończyła się remisem i demontażem baz.
     Po obiedzie, wilczki wykonały przygotowane częściowo przez Starych Wilków sakiewki sobieradka przeznaczone na drobne przyrządy. Później wzięły udział w "Zabawach Mowgliego" grając w Jungle Speed, różne quizy sprawdzające wiedzę, grę Państwo-Miasto-Rzeka, Twistera oraz zaliczając punkty z Książeczki Mowgliego. Pozostały czas został przeznaczony na sprzątanie szkoły i pakowanie plecaków. Na sam koniec odbyła się długo wyczekiwana uczta Ikkiego, a całe zimowisko zakończył fenomenalny pokaz fajerwerków i wspólne puszczenie nadmuchiwanych ciepłym powietrzem lampionów. Kilku wilczków otrzymało chusty, tym samym będąc przyjętymi do gromady.

Brak komentarzy: