2020-10-07

[sprawozdanie] zbiórka 3.10.2020

Zbiórka 3.10.2020

    Pierwsza zbiórka w tym roku zaczęła się tradycyjnie, apelem. Chłopców jest dziś dużo, mają sporo energii... Nic dziwnego, to dopiero początek roku! Zobaczymy, jak będzie potem. Dziś zbiórkę mamy na podwórku u jednej z rodzin, zaprosił nas doświadczony już wilczek - Grześ. Po apelu część wilczków grała z Baloo w gry ruchowe, część, z Akelą, zabrała się za przygotowanie Skały Narady. Chłopcy mieli do wymyślenia scenkę, której zarys dostali właśnie od Akeli. Na podstawie scenki potem, już z całą gromadą, rozmawialiśmy o przyjęciu nowych wilczków do gromady. Postanowienie polegało na nauczeniu młodszego wilczka (nie koniecznie nowego) jednej umiejętności. Mogła to być piosenka, mógł to być węzeł, mógł być jakiś zwyczaj gromady.    Po Skale Narady rozpoczęliśmy przygotowania do turnieju. Tematem były zwierzęta żyjące w Polsce. Jedna część turnieju była wiedzowa. Wilczki musiały zdobyć od Starych Wilków informacje o trzech zwierzętach (niedźwiedziu brunatnym, łosiu i wilku). Żeby ją zdobyć, chłopcy musieli jednak wykazać się wiedzą o innych zwierzętach (wiedzę mogli czerpać z książeczek Mowgli, a także z głowy). Potem szóstki na czas spisywały informacje, które udało im się zdobyć. Oddzielnie odbywała się konkurencja artystyczna. Każda szóstka rzeźbiła z plasteliny trzy figurki zwierząt turniejowych (właśnie niedźwiedzia, łosia i wilka).


 

    Później robiliśmy jeszcze kilka rzeczy, między innymi paliliśmy ognisko, śpiewaliśmy, czy graliśmy w ciekawą grę, zaproponowaną przez wilczki - drzewa (chyba tak się nazywała, jest to odmiana berka). Niestety nie mieliśmy już wtedy czasu robić zdjęć 😃😃


Pierwsza zbiórka po wakacjach. Nie było już z nami kilku chłopców, którzy przeszli do drużyny. To z jednej strony smutne, z drugiej potrzebne. Zaczynają nowy etap na swojej harcerskiej drodze. Było jednak sporo nowych wilczków, po których już widać, że pasują do gromady!

Załączam jeszcze linka do kilku innych zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/jXGqkCcvKWmeUuwcABrak komentarzy: