2020-10-11

[sprawozdanie] Zbiórka 10.10.2020

Zbiórka 10.10.2020

    Rozpoczęliśmy apelem. Przebiegł sprawnie. Poza tradycyjnym przypomnieniem Praw i Zasad, modlitwą, czy przydzieleniem służb na zbiórkę, najmłodsi chłopcy dowiedzieli się, w których będą szóstkach. Dzisiejsze spotkanie będzie typowe pod względem czasu i miejsca (pierwsza w tym roku zbiórka w lesie). Wyruszyliśmy na miejsce.


    


    Już na miejscu zbiórki część chłopców, z Baloo, zagrała w kilka gier ruchowych. Pozostali zajęli się przygotowaniem scenki na Skałę Narady. Chłopcy poważnie potraktowali swoje zadanie, scenka była solidnie przygotowana, chłopcy bardzo się w nią zaangażowali. Skała Narady była z resztą o zaangażowaniu. Doszliśmy do wniosku, że jeśli będziemy angażować się w rzeczy które robimy, z dużym prawdopodobieństwem zaczną się nam podobać (w tym przypadku chodziło głównie o gry i aktywności gromady).    


    Po Skale Narady rozpoczęliśmy przygotowania do tego, co miało wyróżniać tą zbiórkę. Zadaniem chłopców będzie kojarzenie zwierząt i roślin (nie tylko) z kontynentami, na których występują. Wilczki będą mogły łączyć (sklejać) zestawy tylko w laboratorium. Od nich też zaczęliśmy. Każda szóstka będzie miała swoje. Ma być to mały szałas (wilczki od dawna chciały budować coś podobnego), zaprojektowany przez samych chłopców. Szałas będzie spełniał także zadanie chronienia sklejającego ,,naukowca" przed wilczkami z innych szóstek. Na zdjęciach laboratoria odpowiednio szóstki Białej, Czarnej i Brunatnej. Następnie chłopcy dostali już właściwe kartki z kontynentami, zwierzętami i roślinami. Wilczki z różnych szóstek mogły walczyć o nie. Co ciekawe wilczki mniej więcej same wiedziały, które zwierzęta i rośliny pasują do którego kontynentu. Celem gry była dobra zabawa, a także zwiększenie wiedzy chłopców.

    Pod koniec zbiórki mieliśmy jeszcze Radę Gromady. Jest to miejsce i czas, żeby powiedzieć swoje uwagi (pozytywne czy negatywne) na temat zbiórki. Dziś chłopcy mogli dodatkowo powiedzieć co chcieliby robić na przyszłych zbiórkach. Wilczki miały mnóstwo pomysłów!
    
    Po dojściu pod kościół podziękowaliśmy jeszcze Bogu i sobie nawzajem za tą zbiórkę...
    Zamieszczam jeszcze linka do większej ilości zdjęć. Miłego oglądania!

Brak komentarzy: