2021-01-23

atak na Baloo: dzień 49 (przygotowanie do operacji)

Drogie Wilczki!!

Z tego, co mi przekazaliście wynika, że najbliższa pełnia księżyca przypada na ten czwartek. Trzy dni później jest niedziela. Na ten dzień planujemy operację odbicia Baloo.

Przesłuchiwany małpiszon jednak nie znał dokładnego położenia bazy. Narysował na piasku miejsce, gdzie nic nie ma. Z przesłuchania wynika, że Banderlog nie zna dokładnego położenia kryjówki. Wynika to z faktu, że baza regularnie zmienia swoje położenie, gdyż Banderlogi chcą zachować najwyższy poziom tajności bazy. Jedyne, czego dowiedzieliśmy się od małpy to położenie miejsca, w którym zaczynają się wskazówki dojścia do bazy. Gdy jakiś Banderlog chce dostać się do kryjówki, musi udać się do tego punktu, a stamtąd zostanie pokierowany odpowiednimi komunikatami do właściwej bazy (gdy małpy zmieniają położenie bazy, aktualizują także ścieżki dojścia (oczywiście odpowiednio ukryte)).

Musimy odbić Baloo. W tym celu wyeliminujemy Banderlogi z bazy. W samej bazie prawdopodobnie nie ma bardzo dużo małp, w końcu to tajna kryjówka. Jednak nie możemy pozwolić, by małpy z okolicy usłyszały, że przeprowadzamy atak i przybiegły na pomoc. Żeby nie wzbudzać podejrzeń, przed akcją, a nawet w jej trakcie, nie będziemy się gromadzić w większe grupy. Sukcesywnie przez długi czas będziemy atakować bazę ze wszystkich stron i pojedynczo eliminować małpy. Jak dokładnie to będzie wyglądało powiem Wam bliżej akcji (w piątek).

Jak przygotować się do operacji. Przede wszystkim liczy się zwinność i tężyzna fizyczna. Przez trzy dni codziennie wykonujcie następujące ćwiczenia (nie musi być dzień po dniu, jednak tak będzie najlepszy efekt):

  • 20 przysiadów (siła w nogach do ewentualnej ucieczki)
  • 20 brzuszków (wytrzymałość na ewentualne ciosy)
  • 20 pajacyków (zwinność)
Z tego, co mówi wąż Kaa, czułym punktem szeregowych małp jest ich brzuch (są jeszcze małpy matki, nie wrażliwe na ten trik) . Po uderzeniu w niego ostrym przedmiotem Banderlog momentalnie kurczy się i staje się nieszkodliwy. Przygotujcie więc sobie broń. Włócznię, której grotem będzie wykałaczka. Drzewce mogą być z dowolnego materiału, może to być np. patyk o długości kilkudziesięciu centymetrów. Wymyślcie jak to zrobić, żeby grot się trzymał.

Zorientujcie się, jak nadawać i odbierać wiadomości alfabetem semaforowym (opisane pokrótce w Mowglim). Bezpośrednio przed akcją na odległość przekażę Wam ostatnie wytyczne. Po wywołaniu przekażę dwie litery. Pierwsza będzie oznaczała punkt, z którego macie zacząć poszukiwanie kryjówki Banderlogów (litera A lub B), druga określi kierunek (N,E,S lub W), z którego macie zacząć skradać się do bazy małp, gdy już ją znajdziecie. Wobec tego przyda się Wam także kompas.

Dokładne wytyczne (np. co do tego co zrobić, gdy małpa matka was usłyszy, oraz w ogóle kto to jest małpa matka) wraz z informacją o której godzinie macie pojawić się w Chłodnych Leżach przekażę Wam właśnie w piątek mailem (tak jak wspominałem, atak nie będzie odbywał się całą gromadą, każdy wilczek będzie skradał się o innej porze).

mapa
prawdopodobne rozmieszczenie bazyW razie pytań piszcie śmiało!!

Akela


Brak komentarzy: