2012-11-25

Newsletter 07/11/2012 9 GWa

Drodzy rodzice,
Małymi krokami zbliżamy się do zimowiska (28-30.12). Uprzedzam lojalnie - długi e-mail.

1) Przypominam o deklaracjach, nie wpłynęły wszystkie. Przypominam również o składkach członkowskich (do 30.11)
Na wyjazd potrzebne będą pewne dokumenty (karta uczestnika), o czym poinformuję dokładnie później
Informuję że już można zacząć zgłaszać się na zimowisko. Do 15.12 (zbiórka) pragnąłbym posiadać komplet deklaracji i być poinformowany czy państwa syn jedzie. 

2) 02.12. - na zbiórce będziemy ćwiczyć rozpalanie ogniska, proszę o wyposażenie chłopaków w zapałki, noże; czyli to co wchodzi w skład sakiewki sobieradka.
"02.12 - na zbiórce będzie nieobecnych dwóch (jedynych) przybocznych. Zwracam się z prośbą o stawiennictwo Panów (którzy wyrazili ku temu wolę) i pomoc/udział w zbiórce. 

Pomoc polega na pilnowaniu chłopaków przy przemieszczaniu się, udział w grach (zachęcanie chłopaków swoją postawą), utrzymanie względnej dyscypliny i spokoju, proste czynności techniczne np. pomoc przy rozdziału deseru. Na początku zbiórki określiłbym ogólny zamysł.
Możliwe że 15.12 też będzie potrzebna pomoc, ale będziemy starali się temu zaradzić."
Zdecydowałem się "przefowardować" ten fragment do wszystkich państwa. Obecnie zgłosił się jeden z Panów ojców, za co dziękuję.
Zbiórka odbędzie się, ale prosiłbym o stawiennictwo jeszcze jednej osoby. Prześlę bardziej szczegółowe informacje.
Update - 2 Panów ojców zgłosiło się. Dziękuję za zaangażowanie.

3) Chciałbym zaprosić wszystkich Państwa na Spotkanie świąteczne naszego szczepu, zaczynamy 16 grudnia  o 13.00 Mszą Świętą w parafii NSPJ w Falenicy, po Mszy odbędzie się spotkanie naszego szczepu wraz z programem artystycznym przygotowanym przez chłopców. Ewentualnie prosimy by przynieść coś do picia/jedzenia.. Chłopcy będą mieli przypisane role i dostaną potrzebny tekst. W późniejszym terminie wyślę jeszcze teksty w formie elektronicznej.

4) W związku z wyjazdem, pragnę podjąć nieco temat na co przeznaczane są państwa środki finansowe.
 a) W przypadku zimowiska są to opłaty za:
      - wyżywienie: catering - obiady, własne - śniadania, kolacje, desery, napoje itd.
      - materiały: potrzebny sprzęt do realizacji zamysłu zimowiska
      - środki higieniczne, sanitarne, to co podlega zużyciu
      - benzyna: czyli wszelkie dojazdy, też na zakupy
      - wynajęcie miejsca (nocleg)
      - składka lojalnościowa (na rzecz wilczków, którzy nie są w stanie sfinansować całości wyjazdu)
      - karta (y) telefoniczne
 b) Część środków po zimowisku zostanie przekazana na pracę gromady co obejmuje:
      - art. spoż. na zbiórki
      - paliwo
      - materiały dodatkowe
      - sprzęt: temat oddzielny, ale już tu mogę zaznaczyć że w ciągu roku, w szczególności przed obozem pewne rzeczy będą musiały zostać zakupione.

Dotyczy to chociażby lin, 2 namiotów (1600 zł), toporków, łopat, plandek, sprzętu zabawowo-sportowego. Pomimo że gromada dysponuje całkiem dobrym zapleczem to funkcjonowała/funkcjonuje częściowo na prywacie/pożyczonych rzeczach. Stopniowo będę zaopatrywał jednostkę w taki sprzęt począwszy od aktualnie najbardziej potrzebnych. Wiadomo że namioty, są potrzebne dopiero na obóz, a nie na okres zimowy.

Na początku nowego roku zostały zakupione plecaki, worki, siatki, skrzynie składane, aby ułatwić segregację, przechowanie i transport tego co obecnie posiadamy.
Gromada została zaopatrzona też w flagę, materiały do pracy na zbiórkach w tym do ekspresji.

Jeżeli chodzi o materiały do ekspresji to zaczynamy tworzyć tzw. "skrzynię ekspresji", jeżeli mają więc państwo stare rzeczy, ubiór, który nie jest potrzebny a może się przydać do scenek odgrywanych przez wilczki, to informuję że gromada wdzięcznie przyjmie taki podarunek.

Sprzęt zabawowo-sportowy. Jeżeli ktoś z państwa, ma możliwość zakupienia pewnych rzeczy za mniejszą kwotę niż według obowiązujących cen rynkowych to proszę o kontakt.

Pozdrawiam
Daniel Staszewski - Akela

Brak komentarzy: