2012-06-19

Rozesłanie na obozy 23.06.2012

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na Rozesłanie na obozy, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 czerwca  2012 (sobota ) o godzinie 10:30 w archikatedrze warszawskiej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście.

10:30 próba śpiewu i możliwość spowiedzi
11:00 uroczysta Msza Święta
12:15 apel na Placu Zamkowym
 
Msza Święta zostanie odprawiana przez naszych harcerskich duszpasterzy. Na oprawę liturgiczną złoży się między innymi chór harcerski, przygotowujący się specjalnie na to wydarzenie od ponad miesiąca.

Po Mszy Świętej i uroczystym błogosławieństwie wszyscy zbiorą się na Placu Zamkowym na apelu, podczas którego zastępowym i szefom gromad, drużyn, kręgów i ognisk zostaną wręczone świece jako znak posłannictwa i obecności Jezusa Chrystusa pośród nas.

Światło Chrystusa jest zapalane w ważnych momentach harcerskiego dnia obozowego: przy modlitwie wieczornej, w czasie apeli ewangelicznych (czytanie Pisma Świętego w zastępie), codziennych polowych Mszach Świętych odprawianych przez duszpasterza drużyny (obecnego na obozie), naradach kadry
- rady drużyny, sądach honorowych (omawianie planu pracy, przyznawanie stopni i sprawności harcerskich).

Błogosławieństwo i wręczenie świec, które w nadchodzących tygodniach zapłoną ogniem i światłem symbolizującymi Chrystusa, oznaczają apostolski wymiar naszego skautowego ruchu. Otrzymane świece mają nam przypominać, że w czasie wakacji, tam gdzie jedziemy, musimy nieść świadectwo wiary, nadziei i miłości.

W naszym spotkaniu wezmą wyjątkowi goście, a mianowicie uczestnicy tak zwanego FSE Eastern Europe Synergy Meeting, czyli corocznego spotkania szefów skautowych z Europy Wschodniej. W tym roku do Warszawy przyjadą skauci z Rosji, Łotwy, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Słowacji, Czech, Węgier i Polski.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się w dużym gronie już za parę dni.

Z pozdrowieniami,

Maria Minda
Magdalena Gzik
Błażej Marzoch
Piotr Sitko

(hufcowi warszawscy)
                                      Piotr Tchórzewski, Akela 
Brak komentarzy: