2011-10-25

Informacje + Szkolenie

Uwaga! Zostaje zmieniony adres domeny.
Strona dołącza jako subdomena 9gwa.skauci-europy.pl do oficjalnego portalu FSE w Polsce:
www.skauci-europy.pl
www.fse.pl
Adres 9gwa.blogspot.com nadal działa! Będzie następowało przekierowanie.
De facto tylko adres uległ zmianie.

24 października w biurze FSE - Hoboku odbył się kurs pierwszej pomocy / pediatryczny dla szefowych i szefów zaangażowanych w wychowanie dzieci i młodzieży. Szkolenie składało się z dwóch części. Pierwszą prowadził praktykujący lekarz, który omówił sytuacje medyczne jakie mogą zdarzyć się na obozach i innych wyjazdach.


Zaprezentował także szerokie spektrum przypadków wystąpienia różnego rodzaju chorób, komplikacji zdrowotnych wywołanych głównie czynnikami zewnętrznymi wraz z informacjami jak sobie z nimi poradzić. Potężna dawka informacji medycznych zawarta pigułce. 

W drugiej części Pediatra i Ratownik przedstawili podstawowe zagadnienia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeprowadzono, więc ćwiczenia praktyczne sztucznego oddychania ABC  na manekinie, układanie w pozycji bocznej ustalonej, pomiar ciśnienia. Instruktorzy przekazali kursantom zarys wiedzy jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia zdrowia bądź życia.        

Kurs oceniam jako bardzo przydatny. Przede wszystkim ze względu na profesjonalizm prowadzących, przygotowanie - w postaci prezentacji i materiałów oraz dlatego że umożliwił mi spojrzeć z szerszej perspektywy na zagadnienia medyczne.
                                                                                        Kaa

Brak komentarzy: